Jdi na obsah Jdi na menu
 


Kontakt

18. 2. 2011

Prosíme všechny, kteří mají jakékoli informace, staré fotografie, materiály a jiné dokumenty, které by nám pomohly doplnit a rozšířit stávající stránky, kontaktujte nás na  emailu  lochov@email.cz  nebo prostřednictvím formuláře "Přidat komentář " (viz níže).   Děkujeme.

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Významné osobnosti v Horním Lochově

(Jaroslav Kučera, 6. 11. 2013 8:00)

Velmi zajímavě a podrobně zpracovaná historie Horního Lochova. Doporučoval bych uvést i zmínku o významném člověku, který také nějaký čas žil v Horním Lochově, a to páteru Miloši Rabanovi.

socha sv. Jana Nepomuckého

(Martin Ptáček, 3. 5. 2013 23:34)

upřesnil bych informaci ohledně kamenné sochy sv. Jana Nepomuckého, na přední straně je následující nápis: "Blahoslavený, kdož jazykem nepoklesl. Mat. III
lásku naší nemá žádný rozloučiti na věky v ničem jiném se chlubiti a honositi nechceme jedině v Tobě, ó Bože náš a v kříži našeho Pána Ježíše Krista, jako svatý Jan Nepomucký, v ničemž se nechlubil, leč v Tobě a v umučení a smrti Kristově"
Dál bych upřesnil, že spolumajitelem usedlosti č. 1 byl v té době JUDr. Josef Dolanský, ministr spravedlnosti, JUDr. František Vavřínek a Jarmila Trnková.

Re: socha sv. Jana Nepomuckého

(Martin Ptáček, 1. 11. 2013 23:38)

Dobrý den,

prosím o opravu u sochy sv. Jana Nepomuckého, spolumajitelem usedlosti čp. 1 byl JUDr. Josef Dolanský, poslanec, ministr spravedlnosti v letech 1921-1925. nikoliv jak je uvedeno František Dolanský, viz odkaz níže.


http://cs.wikipedia.org/wiki/Josef_Dolansk%C3%BD

Re: Re: socha sv. Jana Nepomuckého

(Historie obce, 5. 11. 2013 20:20)

Děkuji za zpřesňující informaci, jméno Františka Dolanského bylo uvedeno v souvislosti s financováním opravy sochy v zápise ostruženské farní kroniky, ale domnívám se, že Vaše informace je správná, zápisy se občas v podobných případech
neshodovaly se skutečností.

Zvonička

(Zdeněk Haken, 18. 3. 2011 20:15)

Doplnil bych informace ohledně zvoničky. Pamatuji se ještě ze svého dětství (padesátá léta), že zvon ve zvoničce byl ještě ze zvonoviny a stará paní Svobodová na něj zvonívala když někdo ve vsi zemřel. Jako kluci jsme se do něj rádi trefovali kamenem. Zvon tam vydržel až do začátku devadesátých let, kdy jej někdo ukradl (současně i na Prachově). Pak pan Zdeněk Hakl ve slévárně odlil ten, který tam visí nyní.